Május a Deákban

 
A május beköszöntése egyet jelent a ballagással és az érettségi időszak kezdetével, így a következő hónap elsősorban a végzős osztályokról fog szólni.
A négynapos hétvége után május 2-án, szerdán tartjuk a végzősök búcsúztatóját, pontosabban a tanáraink tartják, hiszen ők köszönnek el tőlük előadásukkal a színházteremben. 3-án, csütörtökön jönnek tizenkettedikeseink utoljára iskolába, de ez sem lesz egy szokásos tanítási nap: a bolondballagás keretében beöltöznek, bájaikban pedig az egész iskola gyönyörködhet majd déltől 12:30-ig.
Május 5-én, szombaton 10 órakor lesz a ballagás, melynek főszereplői a ballagó diákjaink, míg a 10-11-esek lelkesen díszítik fel az iskolát és állnak majd sorfalat a jeles napon. A virágátadásra 9.20-tól 9.50-ig lesz lehetőség, a műsor pedig 11 órakor kezdődik majd.
Az ünneplésre nem lesz sok idő, hiszen 7-én már kezdődik is az érettségi: hétfőn 8 órától a magyar nyelvben és irodalomban való jártasságukról számolnak be az érettségizők, így aznap a többi évfolyam számára nem lesz tanítás. Keddtől csütörtökig matematikából, történelemből és angolból lesznek vizsgák, ezeken a napokon délutáni tanítás fog zajlani iskolánkban, a pontos csengetési rendet alább találjátok. Ezeken a napokon ebédelni déltől lehet majd, az ebédlőbe pedig a Krúdy felől lehet majd bemenni. 11-én németből lesznek vizsgák, de ekkor már minden a megszokott kerékvágásban fog menni az alsóbb évesek számára, akiket egyébként ezen a napon fognak értesíteni, ha valamelyik tantárgyból bukásveszély fenyegeti őket.

A délutáni tanítás csengetési rendje

1. óra
13:00-13:35
2. óra
13:45-14:20
3. óra
14:30-15:05
4. óra
15:15-15:50
5. óra
16:00-16:35
6. óra
16:45-17:20

Az érettségik folytatódnak májusban, azonban a 11-esek jegyezzék meg a hónap 20. napját, hiszen addig lehet benyújtani kérelmüket az emelt szint módosításáról.
A májusba ezek mellett belefér még egy hosszú hétvége, 21-én, pünkösd hétfőn nem kell majd félálomban felkapaszkodnunk a Deák rámpáin .

 

Az érettségizőknek sok szerencsét kíván az iDeák csapata!
 
Hozzászólások